Електрогазозварник. Слюсар-ремонтник. Водій автотранспортних засобів (категорія "С")

Багато хто думає, що професія зварювальника з’явилася недавно. Та це далеко не так. Історія виникнення зварювання своїм корінням сягає глибини віків. Люди споконвіку прагнули отримати міцні, легкі та надійні нероз’ємні з’єднання виробів із металу. А ще більша необхідність у нашій професії виникла у зразку з розвитком машинобудування, ракетобудування, атомної техніки. Сучасні технології, розвиток  науково-технічного прогресу сприяє і розвитку зварювальної справи. Варто згадати лише знаменитий міст Патона на Дніпрі, нафто і газопроводи. Прокладені на дні річок та водоймищ. Багато сучасних конструкцій вдалось створити більш технологічними і набагато покращити їх експлуатаційні характеристики тільки завдяки використанню зварювання.

В наш час зварювання є перспективним технологічним процесом, значення якого буде зростати з розширенням використання спеціальних сплавів. Розробляються і будуть розроблятися нові види зварювання, засоби механізації та автоматизації цього технологічного процесу. Ця професія користується великим попитом на ринку праці. Важко назвати галузь, де б не застосовувалось зварювання. В наш час неможливо уявити будівельно-монтажні роботи без зварювання. При цьому зварювальні роботи часто виконують у важкодоступних місцях, на висоті, в польових умовах, в місцях, віддалених від силових електромереж.

В цих умовах основним способом зварювання є ручне дугове зварювання, а основним обладнанням – зварювальні апарати інструмент зварювальника. 
А якщо необхідно розділити метал, то для цього використовують кисневу різку.                  

Праця зварювальника в основному ручна, індивідуальна. Спеціаліст цієї професії сам обслуговує апаратуру, готує її до робочого процесу, сам лагодить неполадки, слідкує за технічним станом апаратури. Постійного місця роботи у зварювальника немає. Їх робочі місця знаходяться там де в даний момент необхідні газо- та електрозварювальні роботи. Бо від міцності зварювального шва багато в чому залежить використання та надійність виробу в цілому. Факторів, що впливаютьна якість зварювання дуже багато, тому від досвіду і майстерності зварювальників залежить  якість виконаної роботи.
Разом з тим це романтична і суто чоловіча професія. В ній потрібні сильні руки, ясний розум, швидкість реакції, точна координація рухів, добра пам'ять, зібраність і відповідальність.
Так як зварювальники виконують свою роботу як в закритих так і у відкритих приміщеннях, і в дощ, і в холод, і в спеку, то люди цієї професії повинні мати міцне здоров’я, нерви та витримку.

Враховуючи специфіку роботи, зварювальники користуються відповідними пільгами як при оплаті праці так і в додатковому та спеціальному харчуванні.
       Професія зварювальника об’єднує в собі кращі риси рятувальників і медиків, інженерів і спортсменів. Це завжди необхідна і затребувала професія. І в даний час і в майбутньому вона є і буде перспективною, популярною і високооплачуваною на ринку праці.  

В Овруцькому професійному ліцеї здійснюється професійна підготовка за професією «Електрогазозварник. Слюсар-ремонтник. Водій автотранспортних засобів (категорія «С»)».

Після закінчення ліцею випускники будуть вміти:

зварювати в нижньому, горизонтальному та вертикальному положенні;

вибирати режими зварювання та основні технологічні прийоми зварювання деталей зі сталі, кольорових металів та чавуну.

 Знати:

– будову електро- та газозварювального обладнання;

– основні властивості зварюваного металу,

– правила підготовки деталей до зварювання.

Цього вас навчатимуть на уроках теоретичного курсу досвідчені викладачі Шмуйло С.О., Меліхов Л.А., Бушуєва Н.Л., Пешко Ю.В., Шадура О.М.

Допомагають учням набувати практичних навичок  майстри виробничого навчання: Плотніков Р.Г., Шваб Ю.І.

Ваш вибір – крок до майбутнього.