Виробнича база

IMG 9486 Земля... Народ ніколи не уявляв свого життя без землі. Та й хіба може бути інакше? Адже дерево або квітка гинуть, якщо їх вирвуть із грунту. Так і людина. Її душа в`яне, засихає, втративши зв`язок із рідним.

Споконвіку люди вважають землю матір`ю. Вона завжди зігріє своєю ласкою, нагодує своєю щедрістю, підтримає і захистить у лиху годину. Все від землі – вважали наші предки. Своїм життям і добробутом людина зобов`язана, насамперед їй. Вона і народжує, і ховає. Стародавня народна притча мудро вчить: „Держімося землі, бо земля держить нас”.

А й справді так! Овруцький професійний ліцей маючи своє власне навчальне господарство у 280 га, також тримається землі. Її, орної, має 220 га.        IMG 0682   

Наше навчальне господарство (заповідне урочище „Юліно”) – це власність колишнього капіталіста-цукрозаводчика Терещенка. Було засноване в другій половині 19 ст. для рідної доньки Юлії.

В наші часи (1963р.) було передане училищу Гошівським колгоспом ім. Кірова.

Український письменник Борис Грінченко писав: „Земля жива – вона все чує і знає. Усі гріхи людські бачить і вгинається, як по ній грішник іде... А як якого, то й з ями викине мертвого. Як люди гарні до неї, вона радіє й пособляє їм, а як ні, то плаче і гнівається. Гнівається, що її не шанують. Вона – наша мати, вона свята! Її цілувати треба, кланяючись”. 

Приємно спостерігати, яке шанобливе ставлення до землі виховують наші майстри виробничого навчання, готуючи учнів з професії „Тракторист-машиніст с\г виробництва” до праці на ній, здійснюючи професійно-практичну підготовку згідно з робочими навчальними планами і програмами, комплектуючи машино-тракторні агрегати.

Майстри в\н проводять заняття з учнями, яких розподілено на ланки. Наприклад, згідно з графіком одна ланка відпрацьовує завдання виробничого характеру з предмету „Підготовка машино-тракторних агрегатів до роботи”, на тему: „Плуги навісні”, інші – вивчають будову культиваторів-плоскорізів чи лущильників, борін, котків, працюють з ними. 

IMG 8640

IMG 9348

 

 Та не тільки золоті колосисті поля має наше навчальне господарство, а й відповідну техніку, причіпний інвентар для вирощування сільськогосподарських культур: 60 одиниць с\г техніки (3 комбайни, 9 автомобілів (6 грузових, 2 легкових і автобус), 12 тракторів (2 - МТЗ-82, 4 - ЮМЗ-6, 3 - ДТ-75, 2 - Т-150К, 1 – Т-150Г)). Все це являє собою матеріально-технічну базу ліцею. Трактори, автомобілі, сільськогосподарські машини, обладнання та інвентар, що використовуються в навчально-виробничому процесі, знаходяться на балансі ліцею.

 IMG 0769            IMG 0770

 

IMG 0772            IMG 0774

 

 IMG 1007             

Гордістю навчального господарства Овруцького професійного ліцею є тваринницька ферма, поголів`я худоби якої сягає 134 ВРХ та 20 вівці, навчально-виробничі будівлі, необхідні для забезпечення функціонування навчального господарства.

       IMG 0699

 

IMG 0690           IMG 9477

IMG 0688     Оплата праці штатних працівників навчального господарства проводиться за рахунок виробничої діяльності навчального господарства відповідно до галузевих тарифів та законодавства України.

 

Навчальне господарство реалізує свою продукцію (молоко, м`ясо) за цінами й тарифами, що встановлюються на договірній основі, а у випадках, передбачених чинним законодавством, за фіксованими та регульованими цінами і тарифами. Завдяки цьому, ліцей намагається виживати в сучасних умовах. Професію тракториста-машиніста, люди якої безпосередньо причетні до хліборобської праці, яку здобувають у нас, називають професією хлібороба. В умовах кризової економічної ситуації на Україні вона вкрай необхідна. Це професія майбутнього, адже хліборобська праця нас годує.  Саме тому, вважає директор, ми повинні зберегти землі рідні для навчання учнів з професій сільськогосподарського напряму.

 

                                                     Любіть працю на землі.

 

                                                     Шануйте хліб на столі, бо

 

                                                     то найвище благо!