Тракторист-машиніст с/г виробництва. Слюсар-ремонтник. Водій автотранспортних засобів (категорія "С")

 

Професія тракториста виникла з появою трактора, який був створений вперше в світі майстром Ф. Бліновим. Спочатку це був дуже примхливий в експлуатації і чутливий до ушкоджень агрегат, тому використовувався він лише у якості механічного приводу для різних механізмів. Трактор є одним із основних енергетичних засобів виконання різноманітних робіт не тільки в сільському господарстві, а й інших галузях народного господарства.


  В той час, коли в державній, колективній, індивідуальній власності перебуває велика кількість тракторів вітчизняного та іноземного виробництва ефективність їх використання значною мірою залежить від рівня кваліфікації осіб, які експлуатують цю техніку. Сучасні трактори мають високі техніко-експлуатаційні показники, що забезпечують високу ефективність їх використання. Водночас ефективна та тривала робота тракторів, підтримання їх складових частин у робочому стані, своєчасне та якісне проведення технічного обслуговування і ремонту, підготовка до виконання конкретних технологічних операцій залежить від  досконалого вивчення будови тракторів, принципу дії їхніх вузлів, агрегатів механізмів та систем, правил виконання робіт з технічного обслуговування, вміння виявити несправності та кваліфіковано їх усувати.
     В Овруцькому професійному ліцеї здійснюється професійна підготовка кваліфікованих трактористів за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Слюсар-ремонтник. Водій автотранспортних засобів категорії "С". 


 Навчальний процес забезпечують досвідчені викладачі предметів професійно-теоритичної підготовки: Бушуєва Н.Л., Пешко Ю.В., Шадура О.М.    

Практичними навиками  учні оволодівають під керівництвом  майстрів виробничого навчання: Назарчука Віктора Прохоровича, Шатила Констянтина Анатолійовича, Невмержицького Миколи Михайловича.

 

До послуг майбутніх фахівців завжди готові: слюсарна майстерня, машино-тракторний парк, навчальне господарство «Юліно», майданчик для регулювання сільськогосподарських машин.

Машино-тракторний парк нараховує близько 60 одиниць різноманітної техніки. В тому числі: тракторів – 12, автомобілів (6 – грузових, 2 – легкові та 1 – автобус), комбайнів – 3.
Поряд з основною спеціальністю Ви можете отримати спеціальність «Слюсар-ремонтник» та «Водій автотранспортних засобів категорії "С"».

          По закінченню навчання Ви будете знати:

       1. Будову та правила експлуатації трактористів основних марок, с/г машини, агрегатованих з ними зернових і спеціальних комбайнів і транспортних засобів категорії «С»,

         2. Основні вимоги агротехніки і прогресивну технологіювиконання механізованих робіт по основним культурам;

             3. Правила дорожнього руху;

        4. Ознаки і причини основних неполадок, які виникають в процесі експлуатації тракторів, автомобілів, комбайнів і с/г машин визначення основних неполадок методи технічного діагностування і способи їх усунення;

         5. Основні відомості про призначення і властивості металів та їх сплавів, основи слюсарної справи,організації і технології ремонту машин, автомобілів, с/г машин.

       По закінченню навчання Ви будете вміти:

      1. Самостійно працювати на тракторах основних марок,  сільськогосподарських машинах агрегатованих з ними, зернових і спеціальних комбайнах, які використовуються в даній зоні і транспортних засобах категорії «В», «С»;

            2. Самостійно виконувати регулювальні операції середньої складності на тракторах, с/г машинах, зернових і спеціальних комбайнах і автомобілях, та всі операції щозмінного технічного обслуговування;
виконувати збирання, регулювання і випробування вузлів та механізмів середньої складності, усувати дефекти, виявлені при складанні, випробуванні вузлів і механізмів; 

              3. Заповнювати обліковий лист тракториста-машиніста, оформлювати шляхові документи.
            Випускники ліцею працюють у багатьох галузях народного господарства, викладачами, майстрами виробничого навчання. Багато з них займаються підприємницькою діяльністю, мають свої фермерські господарства. Учні  постійно займають призові місця в обласних конкурсах професійної майстерності.
       Якщо Ви визначились і обрали цю благородну чоловічу професію, ми гостинно чекаємо Вас та Ваших друзів у стінах нашого навчального закладу.