Сторінки

НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР 12 ЖОВТНЯ 2017 РОКУ

НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР НА ТЕМУ:

«Професійна майстерність та компетентність класного керівника – провідний аспект навчально-виховного процесу: від творчості до методичного відкриття, від творчих здібностей до креативності»

         12 жовтня 2017 року на базі Овруцького професійного ліцею відбулося засідання обласної методичної секції голів методичних комісій класних керівників та вихователів ПТНЗ області на тему: «Професійна майстерність та компетентність класного керівника – провідний аспект навчально-виховного процесу: від творчості до методичного відкриття, від творчих здібностей до креативності», в якому брали активну участь методист НМК ПТО Чистякова В.П. та 25 представників із різних ПТНЗ Житомирської області. Засідання проходило у формі навчально-практичного семінару.

Ліцей презентувала заступник директора з навчально-виховної роботи

Нестеренко М.М. З метою ознайомлення із формами та видами виховної роботи в ліцеї були відвідані та обговорені відкриті виховні заходи педпрацівників ліцею:

       – круглий стіл на тему:“Я маю право на життя, я гідно мушу жити (класний керівник Бондарчук Н.В);

–філософський стіл на тему:”Людиною стати — це мистецтво. Анатомія конфліку” (класний керівник Козубенко Ю.С.);

 

етнічне свято на тему:Козацькому роду нема переводу (класний керівник Шевчук Л.В. та бібліотекар Мошківська А.А.);

 

  – година запитань і відповідей на тему: Вчимося жити в мирі і злагоді (вихователі гуртожитку Невмержицька Н.Г. та Махова Ю.М.).

Учасники засідання оглянули навчально-матеріальну базу головного корпусу та гуртожитку ліцею. Потім презентували свою роботу з таких питань:

– формування життєвих, соціальних та професійних компетенцій учнів через спільну роботу сім’ї та навчального закладу (голови м/к ГВПУНТ, ЧПЛ);

– методика проведення семінару-практикуму з класними керівниками і вихователями: «Профілактика і попередження асоціальної поведінки учнів» (голови м/кОПЛ, ЛПЛ);

формування позитивної самооцінки дитини – шлях розвитку особистості та її таланту. Роль сім’ї та навчального закладу у створенні позитивної «Я - концепції» дитини» (голови м/к БПЛ, ДНЗ «ЖВПТУ»)

система роботи класного керівника, вихователяу формуванні та розвитку соціальних, комунікативних, культурних та життєвих компетенцій учнів, творчих здібностей та морально-етичних якостей олова м/к ДПТНЗ «ВПУ м. Житомира», вихователь ДНЗ «МПЛ»);

– професійна етика та педагогічний такт класного керівника   як засіб педагогічної взаємодії й оптимальний спосіб виховного впливу на особистість учня (голови м/к ДНЗ «НВВПУ», АПЛ);  

формування в учнів культури поведінки, навчання їх способів розв’язання конфліктів (голова м/к ДНЗ «БВПУ», вихователь БПБЛ);

– особливості виховання дітей знеповних сімей (голови м/к ПТУ №16, ДПТНЗ «РПЛ»).

           Після цього були підведені підсумки роботи секції.

Контакти

 

 

Адреса:

11100, Житомирська область,

Овруцький район,

місто Овруч,

вулиця Тараса Шевченка, буд., 11

тел. директора - (04148)42654

тел. головного бухгалтера - (04148)44172

 e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">

веб сайт: http://ovruch-ptu-35.com.ua

офіційна група https://www.facebook.com/groups/1862528360704238/?ref=bookmarks

навчальний освітній електронний ресурс https://ovruzkijpl.blogspot.com/

центр професійної кар`єри https://sites.google.com/view/centrprofcaropl/

дистанційне навчання https://moodle.ovruch-ptu-35.com.ua/

https://drive.google.com/drive/folders/1T6-EK_0DIuzpeopRF-dc715ItWesXT1z

https://drive.google.com/drive/folders/1nMGylJB1MmqaX-W8IgELFEBneP9TxMyX

Конкурси професійної підготовки

Вже стало традицією в Овруцькому професійному ліцеї проводити конкурс професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання з професії: «Водій автотранспортних засобів категорії «С»».

Перш за все конкурси професійної майстерності проводяться як контролюючі заходи на заключному етапі стажування в залежності від умов стажування і професії педагогічних працівників. Вони проводяться для майстрів виробничого навчання усіх фахів, якщо в процесі стажування ці педагогічні працівники практично засвоїли нове обладнання, інструменти, пристосування, технологічні операції, прийоми, вправи.

Основна мета конкурсів професійної майстерності поглиблення практичних умінь і навичок вищезгаданих категорій педагогічних працівників, підвищення їхньої професійної  майстерності, закріплення знань про особливості сучасної техніки.

Проведення конкурсів  планується заздалегідь. Відповідно до перспективного плану-графіка  стажування  плануються і терміни проведення ліцейних конкурсів професійної майстерності, якщо немає обласного  конкурсу  із певних професій. 

 Видається  наказ по ліцеюпро проведення конкурсу професійної майстерності із певної професії, а також про створення ліцейного організаційного комітету та  журі, до якого  входять голови відповідних фахових методичних комісій, представники підприємств, на яких педагогічні працівники  проходили  стажування, директор ліцею, заступник директора з НВР, методист,  а також створюється робоча група, яку очолює старший майстер.  

   Перед проведенням конкурсу розробляється відповідна навчально-методична документація:готуються бланки  протоколів (протокол проведення інструктажу охорони праці, протокол результатів конкурсу),  умови, які включають завдання   для двох етапів конкурсу: теоретичного і практичного, критерії оцінювання виконання завдань, які обговорюються та схвалюються на засіданнях фахової методичної комісій педпрацівників механізації сільського господарства та автотранспорту. Завдання складаються  відповідно до зданих звітів про стажування і заздалегідь не розголошуються.  Старший майстер надає консультації педагогічним працівникам перед конкурсом. Для покращення організації конкурсу оргкомітетом розробляється програма його проведення.

Цього року 19 березня конкурс відбувся у два етапи.

 Перед початком теоретичного завдання проводилося жеребкування номерів варіантів завдань. На першому, теоретичному, етапі педагогічні працівники  відповідали на питання  (це здебільшого тести на комп?ютері), які стосуються організації праці на робочому місці, правил дорожнього руху, безпеки руху, будови автомобіля, охорони праці, педагогіки, психології, методики викладання уроків виробничого навчання.

  

 Перед початком другого етапу проводилося жеребкування робочих місць учасників конкурсу. На цьому  етапі педагогічні  працівники виконували практичні вправи на автомобільному майданчику, давали фрагменти уроків виробничого навчання відповідно до затвердженої програми. При виконанні практичних вправ вищу майстерність виявив Кураченко Ф.Ф.

  

 Фрагмент уроку виробничого навчання, який провів  майстер виробничого навчання Ф.Ф. Кураченко, оцінений журі на вищий бал, аніж фрагмент  уроку, проведений Л.З. Осадчуком. В цілому переможець усіх  етапів конкурсу Кураченко Ф.Ф.

 

   

Професійна підготовка

Здобуття професійних навичок виконання польових робіт

на уроках виробничого навчання з професії "Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорія A1, A2, B1)"

 

Урок виробничого навчання з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» на тему: «Підготовка машинно-тракторних агрегатів до робіт. Підготовка трактора з причепом до виконання транспортних робіт» (майстер виробничого навчання Назарчук В.П.).

 

 

Здобуття професійних навичок на уроках виробничого навчання з професії

"Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування"


 

 

Здобуття професійних навичок на уроках виробничого навчання з професії

"Офісний службовець (бухгалтерія)"


 

 

Здобуття професійних навичок на уроках виробничого навчання з професії

"Оператор комп`ютерного набору"


 

 

Здобуття професійних навичок на уроках виробничого навчання з професії

"Електрогазозварник"

 

 

Здобуття професійних навичок на уроках виробничого навчання з професії

"Водій автотранспортних засобів (категорія "С")"