Гурткова робота

Сторінки

Контакти

 

 

Адреса:

11100, Житомирська область,

Овруцький район,

місто Овруч,

вулиця Тараса Шевченка, будинок, 11

тел. директора (04148)42654

тел. головного бухгалтера - (04148)45388

 e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

веб сайт: http://ovruch-ptu-35.com.ua

 

 

 

Конкурси професійної підготовки

Вже стало традицією в Овруцькому професійному ліцеї проводити конкурс професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання з професії: «Водій автотранспортних засобів категорії «С»».

Перш за все конкурси професійної майстерності проводяться як контролюючі заходи на заключному етапі стажування в залежності від умов стажування і професії педагогічних працівників. Вони проводяться для майстрів виробничого навчання усіх фахів, якщо в процесі стажування ці педагогічні працівники практично засвоїли нове обладнання, інструменти, пристосування, технологічні операції, прийоми, вправи.

Основна мета конкурсів професійної майстерності поглиблення практичних умінь і навичок вищезгаданих категорій педагогічних працівників, підвищення їхньої професійної  майстерності, закріплення знань про особливості сучасної техніки.

Проведення конкурсів  планується заздалегідь. Відповідно до перспективного плану-графіка  стажування  плануються і терміни проведення ліцейних конкурсів професійної майстерності, якщо немає обласного  конкурсу  із певних професій. 

 Видається  наказ по ліцеюпро проведення конкурсу професійної майстерності із певної професії, а також про створення ліцейного організаційного комітету та  журі, до якого  входять голови відповідних фахових методичних комісій, представники підприємств, на яких педагогічні працівники  проходили  стажування, директор ліцею, заступник директора з НВР, методист,  а також створюється робоча група, яку очолює старший майстер.  

   Перед проведенням конкурсу розробляється відповідна навчально-методична документація:готуються бланки  протоколів (протокол проведення інструктажу охорони праці, протокол результатів конкурсу),  умови, які включають завдання   для двох етапів конкурсу: теоретичного і практичного, критерії оцінювання виконання завдань, які обговорюються та схвалюються на засіданнях фахової методичної комісій педпрацівників механізації сільського господарства та автотранспорту. Завдання складаються  відповідно до зданих звітів про стажування і заздалегідь не розголошуються.  Старший майстер надає консультації педагогічним працівникам перед конкурсом. Для покращення організації конкурсу оргкомітетом розробляється програма його проведення.

Цього року 19 березня конкурс відбувся у два етапи.

 Перед початком теоретичного завдання проводилося жеребкування номерів варіантів завдань. На першому, теоретичному, етапі педагогічні працівники  відповідали на питання  (це здебільшого тести на комп׳ютері), які стосуються організації праці на робочому місці, правил дорожнього руху, безпеки руху, будови автомобіля, охорони праці, педагогіки, психології, методики викладання уроків виробничого навчання.

  

 Перед початком другого етапу проводилося жеребкування робочих місць учасників конкурсу. На цьому  етапі педагогічні  працівники виконували практичні вправи на автомобільному майданчику, давали фрагменти уроків виробничого навчання відповідно до затвердженої програми. При виконанні практичних вправ вищу майстерність виявив Кураченко Ф.Ф.

  

 Фрагмент уроку виробничого навчання, який провів  майстер виробничого навчання Ф.Ф. Кураченко, оцінений журі на вищий бал, аніж фрагмент  уроку, проведений Л.З. Осадчуком. В цілому переможець усіх  етапів конкурсу Кураченко Ф.Ф.

 

   

Професійна підготовка

Здобуття професійних навичок виконання польових робіт

на уроках виробничого навчання з професії "Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорія A1, A2, B1)"

 

Урок виробничого навчання з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» на тему: «Підготовка машинно-тракторних агрегатів до робіт. Підготовка трактора з причепом до виконання транспортних робіт» (майстер виробничого навчання Назарчук В.П.).

 

 

Здобуття професійних навичок на уроках виробничого навчання з професії

"Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування"


 

 

Здобуття професійних навичок на уроках виробничого навчання з професії

"Офісний службовець (бухгалтерія)"


 

 

Здобуття професійних навичок на уроках виробничого навчання з професії

"Оператор комп`ютерного набору"


 

 

Здобуття професійних навичок на уроках виробничого навчання з професії

"Електрогазозварник"

 

 

Здобуття професійних навичок на уроках виробничого навчання з професії

"Водій автотранспортних засобів (категорія "С")"


 

 

 

Навчальний процес

Навчальний процес в ліцеї здійснюється відповідно до «Положення про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах» (наказ Міністерства освіти і науки України від 30.05.06 №419 {із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 731 (z0770-08) від 05.08.2008}), вимог державних стандартів професійно-технічної освіти з конкретних професій, чинного законодавства, інших нормативних документів. Зміст навчально-виробничого процесу визначається робочими навчальними планами і програмами, затвердженими в установленому порядку. Зміст навчання відповідає вимогам виробництва з урахуванням галузевого та регіонального компонентів.

Робочі навчальні плани та програми розроблені з урахуванням вимог Державних стандартів професійно-технічної освіти з конкретних робітничих професій на підставі Типової базисної структури навчальних планів для підготовки кваліфікованих робітників у професійно-технічних навчальних закладах, змісту освітньо-кваліфікаційних характеристик випускників, кваліфікаційних характеристик професій працівників. Структура робочих навчальних планів враховує ступеневість здобуття професійно-технічної освіти та рівень загальної середньої освіти, яку мають учні або яку отримують в процесі навчання.

Робочі навчальні плани та програми розглянуті та схвалені на засіданнях фахових методичних комісій, погоджені з підприємствами-замовниками кадрів, затверджені заступником начальника управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації.

Випадків перевищення кількості годин загальнопрофесійної та професійно-теоретичної підготовок робочих навчальних планів порівняно з типовими немає.

З метою якісного виконання навчальних планів і програм з професій та предметів розроблені паспорти комплексного методичного забезпечення, рівень якого аналізується, впроваджуються заходи для його постійного удосконалення та оновлення.

Розроблені поурочно-тематичні плани з предметів загальнопрофесійної, професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки, переліки навчально-виробничих робіт з кожної професії, які враховують регіональний компонент та зміни у відповідних галузях виробництва. Їх зміст відповідає вимогам освітньо-кваліфікаційних характеристик випускника.

Ліцей забезпечений державними стандартами ПТО з потрібних професій в електронному та друкованому варіантах, іншими нормативними та інструктивними матеріалами.