Наші новини

Всесвітній день охорони праці 2021

Згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 №685/2006 щороку 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці. За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР» (безпеки та здоров’я на роботі).

Через пандемію COVID-19 уряди країн, роботодавці, працівники та населення в цілому стикнулися з безпрецедентними викликами, пов’язаними з вірусом SARS-CoV-2, та численними наслідками, які він спричинив у сфері праці. Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.

З того часу, як на початку 2020 року пандемія COVID-19 перетворилася на кризу світового масштабу, вона спричинила глибокий вплив на всі сфери життя. Пандемія торкнулася майже кожного аспекту світу праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків щодо безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), що виникли внаслідок ужиття заходів з ослаблення поширення вірусу. Зміщення в бік нових форм організації праці, зокрема масштабний перехід на дистанційну роботу, наприклад, створило багато можливостей для працівників, але викликало потенційні ризики щодо БЗР, зокрема психосоціальні ризики та ризики насильства.

У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції 2006 року про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі (№187).

У доповіді до Всесвітнього дня висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охрони здоров՚я на роботі, як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

МОП скористається цією можливістю для покращення обізнаності та стимулювання діалогу щодо важливості створення стійких систем БЗР та інвестування коштів у них, для чого будуть висвітлені як регіональні, так і національні приклади зменшення і попередження поширення COVID-19 на робочому місці.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України «Про відзначення у 2021 році Дня охорони праці» від 06.04.2021р. № 1/9-184, згідно з Планом заходів із відзначення Дня охорони праці в Україні у 2021 році, з метою забезпечення належного відзначення Дня охорони праці, та з урахуванням рекомендацій Міжнародної організації праці щодо проведення зазначеного заходу у 2021 році під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР» (безпеки та здоров’я на роботі) у ОПЛ заплановані відповідні заходи на квітень-червень:

- Розміщення на сайті ОПЛ інформації щодо відзначення Дня охорони праці у ОПЛ у 2021 році.

- Оновлення розділів «Охорона праці у дії», «Поточна інформація» на стенді «Безпека життєдіяльності» наочними посібниками, інформацією і матеріалами на тему: «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР» та з відзначення Дня охорони праці у 2021році.

- Проведення інформаційних заходів з працівниками з метою формування політики щодо покращення безпеки та здоров’я на роботі.

- Підведення підсумків щодо реалізації заходів із відзначення Дня охорони праці році у ОПЛ у 2021.

                                                    _viber_2021-04-28_00-14-12.jpg _viber_2021-04-28_00-12-45.jpg _viber_2021-04-28_00-11-59.jpg