Наші новини

День пам҆яті жертв Голодомору 1932-33 років.

"Згадайте нас - бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно."

Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначаютьДень пам҆яті жертв Голодомору 1932-33 років.

Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття... Страшне вимушене мовчання... Довго чекали, але дочекались, коли ожила, прокинулась людська пам’ять, розмерзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.

На виконання указу Президента України та з метою гідного вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні, патріотичного виховання підростаючого покоління в навчальних закладах цьогоріч було проведено ряд заходів.

З нагоди відзначення цієї пам’ятної для українського народу дати (85 річниця Голодомору)  в Овруцькому професійному ліцеї також було проведено виховний захід на тему: «Свіча пам҆яті». Підготувала та провела його класний керівник 23 групи Домославська Наталія Василівна. Учні ліцею переглянули відео-спогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались, та підготували виступи з даної тематики. Звертаючись до учнів ліцею, класний керівник Домославська Н.В. та заступник директора з НВР Нестеренко М.М. на завершення закликали всіх зберегти пам'ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь та запалити свічку пам'яті 24.11.2018 року о 16.00.